Posłani, by służyć – OŻK 2018

Zgodnie z oazową tradycja tuz przed wyjazdem na oazy wakacyjne odbywa się nabożeństwo posłania diakonii – czyli animatorów wraz z moderatorami na poszczególne oazy. W tym roku Ks. Krzysztof Kwiatkowski – moderator Ruchu Światło-Życie w Diecezji Sandomierskiej – zaprosił diakonię oazową do Sandomierza w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po południu, ok godz. 19:00 miało miejsce zawiązanie wspólnoty przy ognisku i kiełbaskach. Następnie była konferencja, w której ks. Krzysztof wyjaśnił hasło formacyjne „Młodzi w Kościele”, przypomniał jak ważna jest gotowość do służby oraz przedstawił diakonie poszczególnych oaz.

Po konferencji wszyscy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z namiotem spotkania – czyli rozważaniem Słowa Bożego.

Ostatnim, najważniejszym i kulminacyjnym wydarzeniem była Eucharystia sprawowana w koncelebrze przez ks. moderatorów poszczególnych oaz. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Kwiatkowski. W homilii wskazał,na bezgraniczną miłość Pana Jezusa do nas i zachęcał wszystkich posługujących na oazach, by tę dobroć Serca Jezusowego naśladowali w swojej posłudze, by każdemu okazać serce, swoją dobrą wolę i cierpliwość. Na zakończenie Eucharystii ks. moderator pobłogosławił wszystkich moderatorów i animatorów poszczególnych turnusów, a także wręczył świecę oazy – znak jedności z Chrystusem i Kościołem.

Zdjęcia – rozesłanie OŻK 2018

Zostaw komentarz

Twoj adres email nie bedzie widoczny. *