Diakonia modlitwy

Diakonia Modlitwy – kim jesteśmy? Jesteśmy wspólnotą ludzi wszelkiego wieku i stanu, którzy w formacji oazowej pragną posługiwać Ruchowi swoją modlitwą. Spotkaliśmy w swoim życiu Jezusa i chcemy wzrastać w relacji z Nim. Jako diakonia staramy się pomagać innym w odkryciu piękna rozmowy z Bogiem. W naszych indywidualnych i wspólnotowych spotkaniach z Panem polecamy wszystkie intencje Ruchu Światło – Życie naszej diecezji, oraz wszystkie prośby, które ludzie do nas kierują, prosząc o wstawiennictwo przed Panem. Od 2 lat piszemy codzienne rozważania do Ewangelii. Patronujemy i bierzemy czynny udział w całorocznej sztafecie postnej w intencji Ruchu w naszej diecezji. W tym roku rozszerzyliśmy ją do formuły Nowenny Miesięcy:(https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xdtwhJW4olAP_HTH4PYgmxglT87bpfmKT3Shh_i3fAw/edit?pli=1#gid=0).
Przygotowujemy też materiały Szkoły Modlitwy na oazy wakacyjne oraz szkołę animatora. Ze względu na to, iż członkowie naszej diakonii na co dzień mieszkają w różnych częściach Polski nasze spotkania formacyjno – modlitewne odbywają się za pomocą Skype, z częstotliwością co najmniej raz na 2 tygodnie. Poza tymi spotkaniami, przeżywamy swoje realne spotkania kilka razy w roku, w różnych miejscach. Oto w jaki sposób można włączyć się w posługę diakonii: – codzienna modlitwa w intencjach: *wybierana co miesiąc intencja szczegółowa za wspólnotę Ruchu, polecana poprzez konkretną tajemnicę Różańca Świętego; *wszystkie intencje polecane przez różne osoby, zanoszone w Koronce do Bożego Miłosierdzia; – przygotowywanie rozważań do Ewangelii (pomocy do Namiotu Spotkania); – przygotowywanie bieżącej posługi (w zależności od potrzeb). Jeśli czujesz, że Pan zaprasza Cię do rozwijania swojej wiary i talentów oraz do posługi właśnie w tej wspólnocie to serdecznie zapraszamy!

Jeśli potrzebujesz wsparcia modlitewnego lub wiesz, że ktoś go potrzebuje – śmiało pisz: skrzynkaintencji@googlegroups.com lub uzupełnij formularz „skrzynki intencji” na stronie.

Kontakt do diakoni: diakonia.modlitwy@gmail.com

Moderator Diakonii modlitwy: Ks. Adrian Morgaś

Osoba odpowiedzialna: Maria Gorycka